TEL: 09122720512
لوگوی رول استحکام
یاتاقان

یاتاقان

یاتاقان | فروش انواع یاتاقان و تولیدکننده انواع یاتاقان  و فروشنده انواع یاتاقان صنعتی و هیمن طور قبول کلیه سفارشات طراحی یاتاقان  و مدلسازی یاتاقان  و  ساخت قالب و تولید انواع یاتاقان با متریال مورد نظر سفارش دهنده :(چدن خاکستری GG20-25و چدن نشکن و یاتاقان از جنس فولاد، و یاتاقان استیلصنعتی از قطعاتی در صنعت میباشد که است که فشار وارد آمده به آن( یاتاقان ) بصورت شعاعی و محوری است.دلیل تحمل این فشار وارده به دلیل مواد به کار رفته در ساخت یاتاقان صنعتی است به این دلیل یاتاقان به راحتی فشار محوری و شعاعی را تحمل میکند .

انواع یاتاقان (یاتاقان ساچمه ای و یاتاقان غلتکی و یاتاقان محوری غلتکی و یاتاقان غلتکی محوری و یاتاقان غلتکی مخروطی و یاتاقان مغناطیسی و  یاتاقان عظیم و یاتاقان مخصوص ساختمان های ضد زلزله) رول استحکام واردکننده و تولید کننده انواع یاتاقان در ایران.

*قیمت انواع یاتاقان – گارانتی یاتاقان – بورس یاتاقان- فروش یاتاقان تهران- بازار یاتاقان*

انواع دسته بندی های یاتاقان

دسته بندی یاتاقان ها به روش های مختلفی صورت می پذیرد که برخی از آنها صرفا دسته بندی بازاری و بدون در نظر گرفتن مشخصات فنی یاتاقان ها و برخی دیگر نیز از دید مهندسی و دسته بندی فنی یاتاقان ها محسوب می شوند. در زیر لیستی از دسته های یاتاقان ها هم از دید مهندسی و کاربری و هم از دید ساده بازاری قید می شود.

یاتاقان بلبرینگ FAG

یاتاقان بلبرینگ ها بسته به سرعت زاویه ای اتصال محوری، نوع باری محوری یا شعاعی که تعلیق می کنند و استاندارد ابعادی ماشین آلاتی که بر روی آن نصب می شوند با برند های مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. یاتاقان بلبرینگ FAG اف آ گ یکی از معتبر ترین برند های تولید کننده انواع بلبرینگ، یاتاقان و رولبرینگ می باشد. یاتاقان بلبرینگ اف آ گ FAG که اغلب بصورت خاص به رنگ مشکی یافت می شود با ابعاد میلیمتری و استاندارد تولیدی DIN عرضه می شود. قیمت یاتاقان FAG چه از نوع خاردار گویی شکل باشد و چه از نوع یاتاقان بلبرینگ پیچ و مهره ای قطعا بالاتر از برند های چینی بوده و در سطح برند های معتبر تولید کننده یاتاقان مانند TIMKEN, FAG می باشد. روانکاری یاتاقان بلبرینگ FAG بسته به زاویه قرار گیری و سرعت زاویه ای دورانی یاتاقان متفاوت می باشد و برای سرعت های زاویه ای بالاتر که سبب بالا رفتن دمای داخلی یاتاقان می شود اغلب از روانکاری گریس استفاده می شود.

یاتاقان بلبرینگ FAG
یاتاقان UCF
یاتاقان UCF
یاتاقان هم محور UCF
یاتاقان هم محور UCF
یاتاقان بلبرینگ
یاتاقان بلبرینگ
یاتاقان FAG
یاتاقان FAG

قیمت یاتاقان

برای خرید و استعلام روز قیمت انواع یاتاقان اصلی بابرندهای اصلی از جمله skf با فروشگاه و مرکز پخش انواع یاتاقان تهران فروشگاه رول استحکام .ایرانیان تماس گرفته شود .

نحوه روانکاری یاتاقان

روان کاری یاتاقان ها بر خلاف روان کاری بلبرینگ و رولبرینگ ها با چالش های زیادی روبرو می باشد. با توجه به اینکه در ساختار یاتاقان بلبرینگ ها از یک بلبرینگ بصورت محصور با دسترسی حداقلی در محفظه هوزینگ یاتاقان قرار گرفته است روانکاری یاتاقان ها با دو چالش بزرگ روبروست. چالش اول استفاده از نوعی ران کننده با ویسکوزیته بالا بالاخص در دماهای کاری بالا مس باشد که با بالا رفتن دما از داخل محفظه یاتاقان خارج نشود چرا که به سبب دسترسی پایین قابلیت رویت و بررسی و روان کاری مجدد در ساختار یاتاقان ها به سادگی میسر نمی شود. چالش دوم در روان کاری یاتاقان ها یا بلبرینگ محصور در یاتاقان ها انتقال حرارت آنها می باشد. با توجه به موقعیت بلبرینگ در ساختار یاتاقان بلبرینگ ها که در حالت باز و با قابلیت هوا خنک نمی باشد این انتقال حرارت می بایست از سطح خارجی بلبرینگ ابتدا به سطح داخلی هوزینگ یاتاقان و سپس به بیرون صورت پذیرد. بصورت استاندارد در اکثریت موارد از گریس بعناون خنک کننده در یاتاقان بلبرینگ ها استفاده می شود و با توجه به دمای بالای کاری ناشی از نوع انتقال حرارت همواره ترجیح به استفاده از گریس هایی نسوز مانند گریس با پایه لیتیوم می باشد. برند های مختلف تولید کننده یاتاقان ها همواره به دنبال راهکاریهای گوناگونی برای انتقال حرارت بهتر یاتاقان ها هستند. برند NSK ژاپن که از پیشگامان طراحی های نوین برای حل مشکلات یاتاقان ها می باشد نمونه هایی خاص از طراحی متفاوت بلبرینگ ها را برای انتقال حرارت سریع تر و مناسب تر در برخی از یاتاقان های تولیدی این برند ارائه نموده است.

کارایی یاتاقان با هوزینگ استنلس استیل

بر خلاف یاتاقان های معمولی که اغلب با هوزینگ از جنس چدنی تولید می شوند یاتاقان های هوزینگ استنلس استیل با کاربری های اندکی در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. نه تنها در مورد یاتاقان ها و بلبرینگ ها بلکه در مورد اغلب اجزا و قطعات صنعتی همواره انتخاب میان گرید های مختلف فولادی و چدنی و استنلس استیل وجود دارد و با توجه به تفاوت های بسیاری که یاتاقان هوزینگ فولادی یا چدنی با یاتاقان با هوزینگ استنلس استیل چه به لحاظ قیمت و چه به لحاظ قابلیت های مکانیکی دارند انتخاب میان این قبیل یاتاقان ها می بایست با دید کامل مهندسی از شرایط کاری و نوع اتصال صورت پذیرد. در کل این تفاوت هار ا که برخی جنبه مثبت برای یاتاقان استیل و برخی جنبه های منفی و ضعف های آنها در مقایسه با یاتاقان های هوزینگ چدنی می باشند می توان در یک لیست به قرار زیر بررسی نمود.


  • خواض ضد زنگ یاتاقان استنلس استیل مهمترین مزیت این یاتاقان ها به یاتاقان های چدنی می باشد که دلیل اصلی استفاده از آن بوده و بالاخص در تولید یاتاقان بلبرینگ ها استفاده بسیاری دارد.
  • عدم مگنت شدن یاتاقان استنلس استیل یا به بیان ساده تر عدم علاقه این یاتاقان ها به میدان مغناطیسی که در اثر گردش اجزای دوار بوجود می آید یکی دیگر از دلایل استفاده از یاتاقان های استنلس استیل می باشد.
  • مقاومت در برابر ضربه یاتاقان های استنلس استیل یا قابلیت چکش خواری که در مورد یاتاقان های هوزینگ چدنی وجود نداشته و به ضربه بسیار حساس می باشند.
  • قیمت بالای یاتاقان استیل نسبت به یاتاقان ها با هوزینگ چدنی از معایب این قبیل یاتاقان های صنعتی می باشد که به دلیل وجود کروم و نیکل که فلزاتی گران قیمت هستند می باشد.
  • قابلیت های مکانیکی پایینتر یاتاقان استیل از دیگر معایب در مقایسه دو نوع یاتاقان می باشد چرا که در حالت کلی مقاومت سایشی، تنسایل و سختی یاتاقان استیل در رده های پایینی قرار دارد.

البته در صنایع برای جلوگیری از زنگ زدگی یاتاقان ها با هوزینگ استیل با رنگ کردن سطح چدنی هوزینگ بصورت رنگ کوره ای با غلظت و چسبندگی بالا تا اندازه زیادی در جهت کاهش سرعت زنگ زدگی این اجزا عمل می کنند.

نحوه قیمت گذاری یاتاقان صنعتی

با توجه به ساختار یاتاقان ها و بالاخص یاتاقان بلبرینگ ها که مشتکل از هوزینگ و بلبرینگ داخلی هستند قیمت یاتاقان نیز بصورت مستقیم تحت تاثیر قیمت اجزای تشکیل دهنده می باشد. بدون تردید کیفیت و متریال بکار گرفته شده در تولید هوزینگ یاتاقان که بخش عمده وزنی یک یاتقان بلبرینگ را تشکیل می دهد و می تواند از جنس چدنی Cast Iron ، از جنس آهن چکش خوار Ductile Iron ، از جنس فولادی و یا استنلس استیل باشد یکی از مهمترین فاکتور های موثر بر قیمت یاتاقان ها و یاتاقان بلبرینگ ها محسوب می شود. در این بین یاتاقان با هوزینگ چدنی با بلبرینگ برابر دارای کمترین قیمت و یاتاقان ها با هوزینگ های استنلس استیل دارای بالاترین قیمت می باشند. البته با توجه به اینکه با افزایش سایز یاتاقان ابعاد بلبرینگ داخلی، هوزینگ و به دنبال آن میزان متریال بکار گرفته شده در تولید یاتاقان بالا می رود نقش سایز به عناون یک متغیر با ضریب بسیار بالا در این معادله وارد می شود. کیفیت، نوع و بلبرینگ بکار رفته در ساختمان یاتاقان نیز یکی دیگر از متغیر ها با ضریب بالا در معادله قیمت یاتاقان ها محسوب می شود. بعنوان مثال قیمت یاتاقان تولید برند چینی با هوزینگ چدنی 4 سوراخ با قطر داخلی 20 میلیمتر از نوع UC204 که در آن از بلبرینگ با ترکیب کروم دار GCr15 که قابل استفاده بر روی ماشین آلات کشاورزی است در بازار جهانی قیمتی حدود 3.5 دلار دارد. این در حالی است که برای برند های معتبر مانند SKF سوئد یاتاقان های پیچ و مهره ای با محور عمودی از نوع جدا شو و قابل استفاده برای لوله ها دارای هوزینگ از جنس Cast Iron HT200 چدنی و یا آهن چکش خوار و بلبرینگ از جنس SNL SN در بازار جهانی حدود 25 دلار قیمت دارد.

ترکیبات شیمیایی یاتاقان بلبرینگ ها

یکی از اولیه ترین فاکتور های کیفی در عملکرد یاتاقان ها و یاتاقان بلبرینگ ها ترکیبات شیمیایی آنها می باشد. اغلب خواص مکانیکی و شیمیایی یاتاقان ها اهم از مقاومت محیطی در برابر اکسید شدن، مقاومت حرارتی، تنسایل و سختی بصورت کاملا مستقیم تحت تاثیر این ترکیبات شیمیایی قرار می گیرد. البته مراحل بعدی تولید یاتاقان شامل فراوری فلزات نیز نقش مهمی در عملکرد و شرایط نهایی این قطعه صنعتی دارند. اما افزودنی های شیمیایی به آلیاژ فولادی اغلب برای غلبه به شرایط کاری بد محیطی مانند خورنده ها و یا برای بالا بردن خواص مکانیکی مانند چقرمگی یاتاقان که نقشی مهم در حلوگیری از شکست آن بر اثر ضربه بالاخص در یاتاقان های پیچ و مهره ای دارد می باشد. در زیر به برخی ترکیبات افزوده شده به ساختار فولاد در تولید یاتاقان ها اشاره می کنیم.


  • کروم که یکی از عناصر فلزی فعال می باشد که اغلب برای بالابردن خواص محیطی یاتاقان در برابر زنگ زدگی به ساختار آن افزوده می شود و در صد آن نیز برای کشور های مختلف تولید کننده یاتاقان ها متفاوت است. آلمان و چین دو کشوری هستند که با حداکثر مصرف درصد کروم در تولید یاتاقان تا 1.65 درصد پیش می روند.
  • کربن از اصلی ترین افزودنی های فولاد در تولید بلبرینگ، یاتاقان و رولبرینگ محسوب می شود. افزودن فولاد میزان سختی و تنسایل را بالا برده اما مقاومت در برابر ضربه را در یاتاقان ها کاهش می دهد. کشور های مختلف تولید کننده یاتاقان بصورت مشترک بین 1 الی 1.1 درصد کربن در ساختار و ترکیبات فولاد یاتاقان استفاده می کنند.
  • منگنز جزو عناصر فلزی است که به منظور افزایش چقرمگی فولاد در تولید یاتاقان استفاده می شود. ژاپن و آمریکا بصورت مشترک با حداکثر میزان کربن و نزدیک به 0.5 درصد بیشترین میزان استفاده از این فلز را در تولید یاتاقان بلبرینگ ها دارند.
  • نیکل از عناصر دیگر افزاینده مقاومت محیطی یاتاقان بلبرینگ ها می باشد که اغلب تولید کنندگان تا درصد کمی از آن را تا 0.25 درصد در تولید یاتاقان بلبرینگ ها استفاده می کنند. جالب است بدانید برند های آلمانی تولید کننده یاتاقان ها از نیکل در یاتاقان های خود استافده نمی کنند.
  • فسفر عنصر 15 جدول تناوبی با خواص غیر فلزی می باشد که نقشی موثر در چقرمگی فولاد بکار گرفته شده در تولید یاتاقان ها دارد و بیشترین درصد مصرفی تا 0.3 درصد در یاتاقان های تولیدی کشور آلمان و حداقل مصرف حدود 0.12 درصد را در بلبرینگ یاتاقان های تولیدی کشور آمریکا دارد.

به جز عناصر یاد شده درصد هایی از عناصر غیر فلزی سیلیسیوم، گوگرد و درصد پایینی از فلز مولیبدنیوم که در زمره فلزات گرانبها می باشد نیز با درصد های کمی در تولید یاتاقان ها بکار گرفته می شوند.

بورس خرید انواع یاتاقان خودرو

یاتاقان خودرو | رول استحکام ایرانیان واقع در خیابان اکباتان تهران ، ناظم الطبا تهران بورس و واردکننده انواع یاتاقان اصلی skf و یاتاقان اصلی آمریکایی و واردکننده یاتاقان چینی با کیفیت در ایران. برای خرید یاتاقان و استعلام قیمت .
ارائه انواع بلبرینگ و رولبرینگ های ماشینی و صنعتی و انواع کاسه نمد و اورینگ بلبرینگ های SKF FAG NACHI انواع اورینگ های وایتون و سیلیکون انواع کاسه نمد های فابریک و اصلی انواع یاتاقان های صنعتی و اصلی روز انواع یاتاقان با وحد فروش رول استحکام ایرانیان تماس گرفته شود .

رول استحکام

TEL : 09122720512
Email: info [at] rollestehkam [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2021 | All ights Reserved | Rollestehkam Corporation