TEL: 09122720512
لوگوی رول استحکام

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه: این نوع برینگ ها برای موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار فقط از یک طرف مناسب بوده و تحت هیچ حالتی نباید بار شعاعی به آنها اعمال شود بلبرینگ شامل یک واشر شافت با شیار ساچمه، قفسه به همراه ساچمه ها و یک واشر محفظه با شیار ساچمه است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح و یا قوسی شکل ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمن گاه نیز استفاده شود، بلبرینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شافت خواهد بود. نظربه اینکه بلبرینگ قابل تفکیک شدن است، نصب آنها ساده است. بلبرینگ کف گرد قابلیت بارگذاری بالایی دارد چرا که اساس نصب و اتصال بر روی شافت های عمودی قابلیت های بالایی نیز برای بارگذاری طلب می کند اما با وجود قابلیت های باری بالا در اغلب موارد بلبرینگ کف گرد در برابر سرعت زاویه ای بالا محدود بوده تا اندازه ای سرعت زاویه ای و دورانی را تحمل می کند. در میان تمامی انواع بلبرینگ های صنعتی بلبرینگ کف گرد دارای بهترین نوع تعلیق و یکنواختی بار اعمال شده بر روی تمامی ساچمه ها بوده و از این رو قابلیت تعلیق میزان بسیار بالایی از بار با نقش موثر تمامی ساچمه های درگیر در ساختار خود دارد. علاوه بر این نحوه قرارگیری ساچمه ها بر روی رینگ ها در ساختار بلبرینگ شیار عمیق از حرکت روان کننده ها که در مورد بلبرینگ های شعاعی از بالا به پایین به سبب اختلاف ارتفاع اتفاق می افتد اتفاق نیافتاده و روانکاری بطور مناسب تری انجام می گردد.


بلبرینگ کف گرد دو ردیفهبلبرینگ های کف گرد دو ردیفه:این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار محوری از دو طرف می باشند و مانند نوع یک ردیفه نباید بار شعاعی به آنها اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشرشافت با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشرمحفظه هستند که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه میتوانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند. دلیل اصلی تولید بلبرینگ کف گرد بصورت دو ردیفه بار شعاعی بسیار بالایی است که در راستای عمود ناشی از وزن شافت و اتصالات وابسته شافت بر روی این دسته از بلبرینگ ها وارد می آید. با توجه که ساچمه های بلبرینگ کف گرد مدور هستند و دارای تمرکز تنش هستند برای بارگذاری های از نوع بار وارده بر بلبرینگ کف گرد با مشکلاتی مواجه می شوند و از این رو استفاده از بلبرینگ کف گرد دو ردیفه در جهت تعلیق بار بهتر با دو برابر شدن توان بارگیری صورت می پذیرد.

بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO

بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO که از سه بخش اصلی یعنی رینگ های بیرونی، ساچمه های کروی شکل و کیج نگهدارنده ساچمه ها تشکیل شده است از گرید های بالای فولادی تولید شده است. بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO طبق استاندارد صنایع ژاپن تولید شده و یکی از تولیدات برند بلبرینگ کویو KOYO می باشد که محصولات دیگری نیز مانند قطعات هیدرولیک و پنوماتیک تولید می کند. بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO در کد های مختلف و با جنس کیج های مختلف فولادی، آلیاژی و برنزی با قابلیت های سایشی و انتقال حرارت متفاوت برای کار در شرایط مختلف تولید می شود. بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO در راستای شافت و بر روی شافت های عمودی که بار وزنی بالا و اغلب سرعت دورانی کمی دارند نصب می شود. بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO و بطور کلی بلبرینگ های کف گرد در برابر تغییر زاویه اتصال و انحراف از محور مقاومت چندانی ندارند و نصب انها می بایست بصورت دقیق و با دقت بالایی صورت پذیرد. گروه صنعتی رول استحکام عرضه کننده و استعلام قیمت خرید بلبرینگ کف گرد در کوتاهترین زمان و مناسب ترین قیمت می باشد.

بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO

بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK

بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK از جمله برند های ژاپنی می باشد که بیش از دیگر برند ها به دنبال نوآوری در زمینه انواع اتصاالت شامل بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان بوده و توانسته تحولات شایانی را نیز در زمینه بهبود کیفیت انواع بلبرینگ داشته باشد. بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK با شماره فنی های مختلف که اغلب بصورت لیزری نیز بر روی آنها حک شده است برای اتصال بر روی انواع ماشین آلات و بر روی شافت های عمودی طراحی شده است. استفاده از ترکیبات فلزی با حضور فلزات فعال و گران بها در جهت بهبود کیفیت و طول عمر از ویژگی های اصلی بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK محسوب می شود. نوع روان کاری و کیفیت ماده روان کاری از دیگر مزایای بلبرینگ بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK محسوب می شود چرا که اغلب در ساختار بلبرینگ و بالاخص یاتاقان بلبرینگ ها که برند NSK دارای شهرت جهانی از بابت آنها می باشد از گریس های نسوز با پایه لیتیوم و طول عمر بسیار بالا استفاده می کند. نوع طراحی اجزای بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK چه از نظر موقعیت قرار گیری اجزا و چه از نظر ابعاد و استاندارد ها بسیار مهندسی بوده و بصورت چشم گیری در بهبود عملکرد جوینت ها و مفاصل ماشین آلات کار می کند. رول استحکام وارد کننده انواع بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK در کد های مختلف در ایران می باشد.

بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK

بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI

بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI آغلب در سایز های متوسط با تعداد ساچمه های کمتر و قطر ساچمه بیشتر تولید می شود. بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI محصولی از کشور ژاپن است که در بسیاری از ماشین آلات صنعتی تولید کشور های ژاپن، کره و چین نیز بعنوان قطعه اصلی مورد استفاده قرار گرفته است. بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI قابلیت تعلیق بار های محوری و فقط محوری را داشته و مانند دیگر انواع بلبرینگ کف گرد در برابر انحراف از محور عملکرد مناسبی ندارد. بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI که بر روی شافت های عمودی نصب می شود دارای اطکاک حداقلی، مقاومت حرارتی و بالاخص مقاومت سایشی مناسبی به جهت قرار گیری و عملکرد تحت تنش های فشاری بالا می باشد. با وجود طراحی نسبتا ساده بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI نسبت به انواع دیگری بلبرینگ مانند بلبرینگ تماس زاویه ای و خود تنظیم اما به سبب تنش های فوق العاده بالا ناشی از وزن شافت و اتصالات شافت طراحی و عمل آوری این دسته از بلبرینگ صنعتی با چالش هایی روبرو می باشد. در انتخاب و خرید بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI و بطور کلی بلبرینگ کف گرد دو فاکتور تنسایل مقاومتی وئ سختی سطحی از فاکتور های اصلی در انتخاب در نظر گرفته می شوند.

بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف که طبق استاندارد کیفی اتحادیه اروپا تولید می شود و ساختمان مرکزی آن در استکهلم قرار دارد از جمله پر کاربردترین نوع بلبرینگ صنعتی در سایز های متوسط و ریز می باشد. بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف بصورت تک ردیف و دو ردیف تولید شده و بر روی شافت های عمودی Vertical مورد استفاده قرار می گیرد. شکل هندسی و طراحی کونس ها و رینگ ها اغلب در یک طرف مستح و در طرف درگیر با ساچمه های بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف بصورت شیار دار می باشد. قابلیت بارگذاری بالا با سرعت زاویه ای متوسط و کم از مشخصات کاربری بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف محسوب می شود و کیفت تولید، استفاده از متریال های ویژه با تنسایل و سختی بسیار بالا و عملیات حرارتی فراوری فلزات بکار رفته در تولید بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف سبب استفاده از ان بعنوان قطعه مادر OE بر روی بسیاری ماشین آلات صنعتی شده است. قیمت بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف با توجه به برند اروپایی آن نسبته بالا بوده اما با توجه به طول عمر بسیار مناسبی که دارد توجیه اقتصادی پیدا می کند.

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف

بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN

بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN در سایز های مختلف و با شماره فنی های مختلف برای اتصال بر روی انواع ماشین آلات صنعتی تولید می شود. بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN بصورت روانکاری شده با روغن و یا گریس و در جعبه های مقوایی مشکی و نارنجی مخصوص تیمکن عرضه می شود. بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN محصولی استاندارد با بالاترین پتانسیل های کاری از کشور آمریکا می باشد که با بکارگیری آلیاژ های فولادی با درصدی منگنز و سیلیسیوم جهت بالا بردن تنسایل مقاومتی و سختی سطحی تولید شده است. قابلیت های سایشی بسیار بالا تحت تاثیر عملیات پیچیده حرارتی سرمایشی و گرمایشی این دسته از بلبرینگ کف گرد که بصورت محرمانه برای برند تیمکن صورت می پذیرد ضخامت لایه سختی سطحی که اولین لاین دفاعی در برابر سایش ساچمه و کونس بلبرینگ می باشد را به اندازه قابل توجهی بالا می برد. بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN بصورت تک دو دوبل و با قرار گرفتن ساچمه های کروی بین رینگ هایی با طراحی های ویژه و برای اتصال بر روی شافت های عمودی طراحی شده اند. از دیگر ویژگی های این بلبرینگ ها می توان به قابلیت بارگذاری بالا تحت سرعت های زاویه ای کم اشاره نمود.

بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN
بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف SKF اس کا اف بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف
SKF اس کا اف بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN TIMKEN تیمکن بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN
TIMKEN تیمکن بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد FAG اف آ گ FAG اف آ گ بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد FAG اف آ گ
FAG اف آ گ بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد NTN ژاپن NTN ان تی ان بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد NTN ژاپن
NTN ان تی ان بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد چینی  بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد چینی
بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود

نقاط قوت و ضعف بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد بسته به کاربری صنعتی که دارند دارای نقاط قوت و ضعف مختلفی نیز می باشد. قبل از بررسی ناط قوت و ضعف بلبرینگ کف گرد و راهکار هایی که برند های معتبر برای غلبه بر مشکلات این دست بلبرینگ ها صورت داده اند لازم به ذکر است که کاربری خاص بلبرینگ کف گرد و اتصال آن بر روی شافت های عمودی مشخصات مکانیکی خاصی را طلب می کند که این مشخصات منجر به طراحی های مختلف بلبرینگ کف گرد شده و اساسا ویژگی های فنی بلبرینگ کف گرد می بایست در کاربری و توجه به این نکته که موقعیت مکانی اتصال بلبرینگ کف گرد چگونه است صورت می پذیرد. از این رو می توان این قابلیت ها را در لیستی مطابق زیر دسته بندی نمود.


  • قابلیت بلبرینگ کف گرد در تعلیق بار بالا که به دلیل درگیر شدن یکسان تمامی ساچمه های داخلی بلبرینگ کرد در زمان تعلیق بار به میزان برابر می باشد. لازم به ذکر است از آنجایی که در اتصال عمودی شافت با بلبرینگ کف گرد بخش عمده ای از وزن شافت و اتصالات نیز بر پیکر بلبرینگ کف گرد وارد می شود نوع طراحی و انتخاب این بلبرینگ با در نظر گرفتن حداکثر بار عمودی وارده صورت می پذیرد.
  • درگیری همزمان تمام ساچمه های بلبرینگ کف گرد که بر خلاف بلبرینگ ها و رولبرینگ های شعاعی که ساچمه های بالایی در اتصال تحت بار های شدیدتری قرار می گیرند در بلبرینگ کف گرد نحوه تعلیق بار بصورت موازنه شده بر روی ساچمه ها اعمال می شود.
  • سرعت زاویه ای پایین بلبرینگ کف گرد آز معایب این قبیل بلبرینگ های صنعتی محسوب می شود. بطور کلی در مقایسه با بلبرینگ های شعاعی بلبرینگ کف گرد برای عملکرد در سرعت های زاویه ای پایین تری طراحی شده است. البته با توجه به اینکه در اتصال بلبرینگ کف گرد شافت بصورت عمودی نصب می شود در اغلب موارد نیازی به سرعت زاویه ای چندان بالایی نیز وجود ندارد.

در صورت نیاز به سرعت های زاویه ای بالاتر در اتصالات بلبرینگ کف گرد اغلب با اضافه کردن یک لبه بیرونی بر روی رینگ این بلبرینگ ها تا اندازه ای قابلیت تعلیق بار های محوری در صورت ایجاد انحراف از محور اصلی به آنها افزوده می شود.

تخمین قیمت انواع بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد اغلب بصورت تک ردیف تولید و مصرف می شوند و استفاده از بلبرینگ کف گرد دو ردیفه مگر در شرایط کاری خاص با توجه به قیمت بسیار بالاتری که دارد و کارایی نسبتا یکسانی که با حالت تک ردیفه دارد پیشنهاد نمی شود. قیمت بلبرینگ کف گرد نیز مانند هر نوع یاتاقان دیگری از یک معادله چند متغیر دارای توان ها و ظرایب مختلف برای هر متغیر تبعیت می کند. در این معادله بالاترین توان ها متوجه دو فاکتور اصلی یعنی سایز و برند می باشد. البته سایز تنها به مفهوم قطر خارجی نبوده و ترکیبی از دو قطر داخلی و خارجی را شامل می شود چرا که با افزایش سایز ساچمه های بلبرینگ کف گرد اختلاف قطر خارجی و داخلی افزایش چشم گیری داشته و متریال بکار گرفته شده در تولید و وزن نهایی بلبرینگ افزایش چشمگیری داشته و متناسب با آن قیمت بلبرینگ کف گرد نیز افزایش خواهد داشت. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ کف گرد NTN ژاپن با قطر داخلی 190 میلیمتر و قطر خارجی237 میلیمتر که بصورت دینامیک ظرفیت بارگذاری تا 170 تن را دارد در بازار جهانی حدود 700 دلار قیمت دارد. در حالت نزدیک برای برند های اروپایی تولید کننده بلبرینگ کف گرد بعنوان مثال قیمت برند SKF سوئد برای بلبرینگ کف گرد با قطر داخلی 155 میلیمتر و قطر خارجی 220 میلیمتر با ضخامت کلی 27 میلیمتر که حدود 7 پوند نیز وزن دارد در بازار جهانی حدود 670 دلار آمریکا براورد می شود. این در حالی است که خرید بلبرینگ مشابه با برند های چینی حدود 350 - 400 دلار مخارج به همراه خواهد داشت. گروه صنعتی رول استحکام مشاور شما در امر خرید انواع و برند های مختلف بلبرینگ کف گرد با مناسب ترین قیمت می باشد.

رول استحکام

TEL : 09122720512
Email: info [at] rollestehkam [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Rollestehkam Corporation