TEL: 02133914518-33982537
لوگوی رول استحکام

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه: این نوع برینگ ها برای موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار فقط از یک طرف مناسب بوده و تحت هیچ حالتی نباید بار شعاعی به آنها اعمال شود بلبرینگ شامل یک واشر شافت با شیار ساچمه، قفسه به همراه ساچمه ها و یک واشر محفظه با شیار ساچمه است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح و یا قوسی شکل ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمن گاه نیز استفاده شود، بلبرینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شافت خواهد بود. نظربه اینکه بلبرینگ قابل تفکیک شدن است، نصب آنها ساده است. بلبرینگ کف گرد قابلیت بارگذاری بالایی دارد چرا که اساس نصب و اتصال بر روی شافت های عمودی قابلیت های بالایی نیز برای بارگذاری طلب می کند اما با وجود قابلیت های باری بالا در اغلب موارد بلبرینگ کف گرد در برابر سرعت زاویه ای بالا محدود بوده تا اندازه ای سرعت زاویه ای و دورانی را تحمل می کند. در میان تمامی انواع بلبرینگ های صنعتی بلبرینگ کف گرد دارای بهترین نوع تعلیق و یکنواختی بار اعمال شده بر روی تمامی ساچمه ها بوده و از این رو قابلیت تعلیق میزان بسیار بالایی از بار با نقش موثر تمامی ساچمه های درگیر در ساختار خود دارد. علاوه بر این نحوه قرارگیری ساچمه ها بر روی رینگ ها در ساختار بلبرینگ شیار عمیق از حرکت روان کننده ها که در مورد بلبرینگ های شعاعی از بالا به پایین به سبب اختلاف ارتفاع اتفاق می افتد اتفاق نیافتاده و روانکاری بطور مناسب تری انجام می گردد.


بلبرینگ کف گرد دو ردیفهبلبرینگ های کف گرد دو ردیفه:این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شافت و تحمل بار محوری از دو طرف می باشند و مانند نوع یک ردیفه نباید بار شعاعی به آنها اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشرشافت با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشرمحفظه هستند که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه میتوانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند. دلیل اصلی تولید بلبرینگ کف گرد بصورت دو ردیفه بار شعاعی بسیار بالایی است که در راستای عمود ناشی از وزن شافت و اتصالات وابسته شافت بر روی این دسته از بلبرینگ ها وارد می آید. با توجه که ساچمه های بلبرینگ کف گرد مدور هستند و دارای تمرکز تنش هستند برای بارگذاری های از نوع بار وارده بر بلبرینگ کف گرد با مشکلاتی مواجه می شوند و از این رو استفاده از بلبرینگ کف گرد دو ردیفه در جهت تعلیق بار بهتر با دو برابر شدن توان بارگیری صورت می پذیرد.

بلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO KOYO کویو بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد تک ردیف کویو KOYO
KOYO کویو بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK NSK ان اس کا بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK
NSK ان اس کا بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI NACHI ناچی بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد تک ردیف ناچی NACHI
NACHI ناچی بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف SKF اس کا اف بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف
SKF اس کا اف بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN TIMKEN تیمکن بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN
TIMKEN تیمکن بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد FAG اف آ گ FAG اف آ گ بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد FAG اف آ گ
FAG اف آ گ بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد NTN ژاپن NTN ان تی ان بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد NTN ژاپن
NTN ان تی ان بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود
بلبرینگ کف گرد چینی  بلبرینگ Thrust تک ردیفبلبرینگ کف گرد چینی
بلبرینگ Thrust تک ردیف
شماره فنی :


موجود

نقاط قوت و ضعف بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد بسته به کاربری صنعتی که دارند دارای نقاط قوت و ضعف مختلفی نیز می باشد. قبل از بررسی ناط قوت و ضعف بلبرینگ کف گرد و راهکار هایی که برند های معتبر برای غلبه بر مشکلات این دست بلبرینگ ها صورت داده اند لازم به ذکر است که کاربری خاص بلبرینگ کف گرد و اتصال آن بر روی شافت های عمودی مشخصات مکانیکی خاصی را طلب می کند که این مشخصات منجر به طراحی های مختلف بلبرینگ کف گرد شده و اساسا ویژگی های فنی بلبرینگ کف گرد می بایست در کاربری و توجه به این نکته که موقعیت مکانی اتصال بلبرینگ کف گرد چگونه است صورت می پذیرد. از این رو می توان این قابلیت ها را در لیستی مطابق زیر دسته بندی نمود.


  • قابلیت بلبرینگ کف گرد در تعلیق بار بالا که به دلیل درگیر شدن یکسان تمامی ساچمه های داخلی بلبرینگ کرد در زمان تعلیق بار به میزان برابر می باشد. لازم به ذکر است از آنجایی که در اتصال عمودی شافت با بلبرینگ کف گرد بخش عمده ای از وزن شافت و اتصالات نیز بر پیکر بلبرینگ کف گرد وارد می شود نوع طراحی و انتخاب این بلبرینگ با در نظر گرفتن حداکثر بار عمودی وارده صورت می پذیرد.
  • درگیری همزمان تمام ساچمه های بلبرینگ کف گرد که بر خلاف بلبرینگ ها و رولبرینگ های شعاعی که ساچمه های بالایی در اتصال تحت بار های شدیدتری قرار می گیرند در بلبرینگ کف گرد نحوه تعلیق بار بصورت موازنه شده بر روی ساچمه ها اعمال می شود.
  • سرعت زاویه ای پایین بلبرینگ کف گرد آز معایب این قبیل بلبرینگ های صنعتی محسوب می شود. بطور کلی در مقایسه با بلبرینگ های شعاعی بلبرینگ کف گرد برای عملکرد در سرعت های زاویه ای پایین تری طراحی شده است. البته با توجه به اینکه در اتصال بلبرینگ کف گرد شافت بصورت عمودی نصب می شود در اغلب موارد نیازی به سرعت زاویه ای چندان بالایی نیز وجود ندارد.

در صورت نیاز به سرعت های زاویه ای بالاتر در اتصالات بلبرینگ کف گرد اغلب با اضافه کردن یک لبه بیرونی بر روی رینگ این بلبرینگ ها تا اندازه ای قابلیت تعلیق بار های محوری در صورت ایجاد انحراف از محور اصلی به آنها افزوده می شود.

تخمین قیمت انواع بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد اغلب بصورت تک ردیف تولید و مصرف می شوند و استفاده از بلبرینگ کف گرد دو ردیفه مگر در شرایط کاری خاص با توجه به قیمت بسیار بالاتری که دارد و کارایی نسبتا یکسانی که با حالت تک ردیفه دارد پیشنهاد نمی شود. قیمت بلبرینگ کف گرد نیز مانند هر نوع یاتاقان دیگری از یک معادله چند متغیر دارای توان ها و ظرایب مختلف برای هر متغیر تبعیت می کند. در این معادله بالاترین توان ها متوجه دو فاکتور اصلی یعنی سایز و برند می باشد. البته سایز تنها به مفهوم قطر خارجی نبوده و ترکیبی از دو قطر داخلی و خارجی را شامل می شود چرا که با افزایش سایز ساچمه های بلبرینگ کف گرد اختلاف قطر خارجی و داخلی افزایش چشم گیری داشته و متریال بکار گرفته شده در تولید و وزن نهایی بلبرینگ افزایش چشمگیری داشته و متناسب با آن قیمت بلبرینگ کف گرد نیز افزایش خواهد داشت. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ کف گرد NTN ژاپن با قطر داخلی 190 میلیمتر و قطر خارجی237 میلیمتر که بصورت دینامیک ظرفیت بارگذاری تا 170 تن را دارد در بازار جهانی حدود 700 دلار قیمت دارد. در حالت نزدیک برای برند های اروپایی تولید کننده بلبرینگ کف گرد بعنوان مثال قیمت برند SKF سوئد برای بلبرینگ کف گرد با قطر داخلی 155 میلیمتر و قطر خارجی 220 میلیمتر با ضخامت کلی 27 میلیمتر که حدود 7 پوند نیز وزن دارد در بازار جهانی حدود 670 دلار آمریکا براورد می شود. این در حالی است که خرید بلبرینگ مشابه با برند های چینی حدود 350 - 400 دلار مخارج به همراه خواهد داشت. گروه صنعتی رول استحکام مشاور شما در امر خرید انواع و برند های مختلف بلبرینگ کف گرد با مناسب ترین قیمت می باشد.

رول استحکام

TEL : 02133914518-33982537
Email: info [at] rollestehkam [dot] ir
طراحی و سئو توسط:
نانوتجارت

© Copy right 2020 | All ights Reserved | Rollestehkam Corporation